Отглеждането на токачки не е толкова разпространено, колкото отглеждането на пилета и пуйки. Тази красива птица има много силен глас и неспокоен характер, което за някои стопани често  надвишава вкуса на диетичното ѝ месо. Но пък любителите на токачките не се отказват. 

Токачките снасят първите

си яйца на възраст 7-8 месеца.

Началото на снасянето на яйца обаче зависи от условията.

  • Ако възрастта на полова зрялост падне през пролетта-началото на лятото, тогава токачките снасят първите си яйца според възрастта си, на 7 месеца. При температури под +14°C и дневна светлина по-малка от 15-16 часа, началото на снасянето на яйца се отлага.
  • Токачките се характеризират с доста високо производство на яйца - 110-150 яйца годишно, в зависимост от породата. Продуктивността на токачките намалява след 2-3 години, приблизително същата като тази на пилетата.
  • Месото на токачките е по-влакнесто и по-сухо от пилешкото или пуешкото месо. Затова не се препоръчва токачките да се отглеждат по-дълго от първия период на снасяне на яйца, в противен случай месото става твърде жилаво. Броят на кокошките носачки трябва да се подновява ежегодно.