Листното торене може да се прилага почти през цялата вегетация на растенията. Българският продукт лактофол е доказал своите качества в практиката и затова градинарите го предпочитат. При доматите в отделните фази от развитието им могат да се прилагат различни формулации на лактофол.

Например при нарастването на плодовете е подходящо да се използват следните: лактофол основен - 500 мл/дка, лактофол бор - 500 мл/дка, лактофол желязо - 600 мл/дка.

Същите продукти могат да се прилагат и при избистряне на плода, но в малко по-високи дози.

Не допускайте върхово гниене

За да нямате такива плодове, вземете превантивни мерки. Тук проблемът е липсата на калций, което води до т.нар. върхово гниене по доматите.

Решението е използването на листен тор, който е със завишено съдържание на калции. Подходящ е продуктът лактофол калий-калции в доза 400-500 мл/дка.