В овощните градини на община Кучи, окръг Ушан, югозападната част на град Чунцин, Китай, се извършва интегриране на високотехнологични решения за логистиката на сливите. Селяните се занимават с бране на сливи, като за ефективното пренасяне на продукцията от градините се използват кучета-роботи.

След бране черно роботизирано куче транспортира кошница с пресни сливи директно до пощенска станция. В рамките на осем минути сливите се опаковат, преди да бъдат натоварени на дрон. Дронът, натоварен с над 50 килограма сливи, излита и достига определено място за събиране на летище Ушан за седем минути. Там го очаква планиран „полет със сливи" за по-нататъшна дистрибуция.

Комплексният технологичен подход, интегриращ роботизирани кучета, дронове и самолети, е оптимизирал процеса на транспортиране на сливите от Ушан от планинските райони. Тази система бележи преход от предишната зависимост от ръчна и камионна логистика.

Селянинът Пен Бин, който притежава над 100 му сливови насаждения, заявява: „Миналата година имахме дронове. Тази година имаме кучета-роботи и дронове. Транспортът на сливи е по-бърз от всякога и спестихме много разходи за труд".

Пощенската служба, под ръководството на Ли Йонгджун, е разработила модел, който използва роботизирани кучета за транспорт на полето, пренос с дронове и полети за сливи.
Роботизираните кучета, които се адаптират към трудни терени, подобряват ефективността на транспорта повече от три пъти. Дроновете намаляват географските ограничения, което допълнително съкращава времето за транспорт. „Потребителите могат да се насладят на висококачествени сливи от Ушан скоро след като са събрани, а фермерите също печелят повече", казва Ли.

Ефективната логистика позволява на свежите сливи от Ушан да достигнат над 1000 града в Китай в рамките на 24 часа.

Според Чен Хуии от транспортното бюро на окръг Ушан, националното разпределение се очаква да достигне 140 000 тона с производствена стойност над 2,2 милиарда юана (307,6 милиона щатски долара).