От 1 януари 2022 г. до днес по ПРСР са изплатени 188 685 871 лева, без директните плащания Държавен фонд „Земеделие“ напомня на бенефициентите си, че с цел своевременно изплащане на средства по ПРСР 2014-2020 г., им препоръчва след изпълнение на инвестицията по договорите, да не изчакват крайните срокове, а да заявяват плащанията своевременно.
Така при установени несъответствия при обработката на документите за превод ще има необходимото време за тяхното отстраняване и те ще могат безпрепятствено да получат своите средства.
За осигуряване на ефективно техническо и финансово изпълнение на договорите им на сайта на фонда са публикувани „Препоръки за правилно отчитане на одобрени проекти, подаване на заявка за плащане и спазване на задължения след сключване на договора и в периода на мониторинг“.
Напомня се и това, че на страницата може да бъде намерено и „Ръководство за изпълнение на договори за безвъзмездна финансова помощ“.
Броячът, който показва изплатените средства по ПРСР 2014-2020 показва, че от началото на 2022 г. до момента са изплатени 188 685 871 лева, като са изключени преведените средствата по мерките за директни плащания, сред които са мярка 10 „Агроекология и климат“, мярка 11 „Биологично земеделие“, мярка 12 „Плащания по НАТУРА-2000 и рамкова директива за водите“, мярка 13 „Плащания за райони с природни или други специфични ограничения и мярка 14 „Хуманно отношение към животните“.
Коментари