След като сте приключили с подсяването на тревния чим, пристъпвате към торенето на зелената площ. Подхранването е много важно за получаването и поддържането на един тревен чим.

Торенето е най-хубаво да се извършва с минерални торове с бавно освобождаване на веществата. В повечето случаи основните елементи в минералните торове са азот, фосфор и калии (N,P,K) и покрай тях вече допълнителни вещества като желязо, магнезий и други. Торенето с този тор се прави, за да се стимулира съществуващата свежа трева. Нормата за торене е 30-40 гр/м (2).

Хубавото на тези торове е, че ако се хвърли малко повече те не изгарят тревата. Докато торенето е само с азот (амониева селитра) при хвърляне на повече на едно място може да доведе до изгаряне на тревата и образуване на жълти изсъхнали петна.

Затова в озеленителната практика се използват повече комбинираните минерални торове.

Хубаво е подсяването и торенето да се извършват веднага след аериране, за да може торта и семената да попаднат в улеите, образували се след минаването на ножовете на машината.

След това площта се валира и се полива обилно. След като се полее отново се валира, за да се затворят улеите и семената и торта да останат в почвата, не на повърхността на тревния чим. Общо взето това са грижите които се полагат в началните дни на пролетта.