1. Почистете умрелите корени от луковицата и обелете ако има изсъхнали горни люспи.

2. Потопете корените в хладка вода за 12-24 часа, като много внимавате основата на луковицата да не се допира до водата.

3. Изтръскайте корените от водата и топнете луковицата профилактично във фунгицид.

4. Изберете глинена саксия, която е около 20 см дълбока и около 2 пъти по-широка от диаметъра на луковицата.

5. Смесете 1 част стандартна почва, 1 част торф, 1 част перлит и 1 част пясък. Задължително е почваната смес да се дренира много добре.

6. Поставете на дъното на саксията дренажен слой от поне 2 см, върху който изсипете конусовидна купчина от почвената смес. Поставете основата на луковицата върху върха на конуса и разпръснете корените отстрани.

7. Покрийте корените с почва и натиснете луковицата надолу, за да не останат въздушни ями около корените. Насипвайте почва докато покриете 2/3 от луковицата. Натъпчете и досипете почва като 1/3 от луковицата трябва да остане непокрита.

8. Не поливайте докато не се покажат поне 10-на см цветонос и/или листа. Когато се полива това се прави с хладка и престояла вода. Не оставяйте вода в подложката на саксията.

9. Поставете саксията на топло и светло място с добра вентилация, но без течение. Рафт над радиатор при температура 21°C е идеално място.