A.H. Worth представи сорт червено къдраво зеле (кейл) в продуктовата гама Tesco's Finest, което се предлага от 15 декември в 275 магазина Tesco (верига супермаркети)в цяла Великобритания и чрез онлайн платформата на търговеца. Новият продукт се добавя към съществуващите линии къдраво зеле и каволо неро на доставчика в премиум категорията на кръстоцветните зеленчуци.

Сортът червено къдраво зеле е избран заради лилаво-червения цвят на листата и леко по-сладкия вкус в сравнение със стандартното зелено къдраво зеле. То е предназначено за употреба в готвени ястия, където цветът му се омекотява по време на приготвянето, като запазва по-тъмен тон от традиционните сортове. Културата се отглежда в Линкълншир, ключов регион за производство на кръстоцветни зеленчуци, като част от производството на листни зеленчуци на A.H. Worth в Обединеното кралство.

Според A.H. Worth въвеждането отразява продължаващото търсене на по-широка гама от продукти от семейство Brassica в търговските асортименти. Дарън Хъкстабъл, търговски мениджър в A.H. Worth, заяви, че търсенето на къдраво зеле продължава да бъде стабилно и че новият сорт разширява избора в тази категория.

Tesco потвърди, че продуктът е добавен към гамата Finest като част от предлагането на пресни зеленчуци.Червеното къдраво зеле е било избрано въз основа на външния му вид, вкуса и пригодността му за премиум гамата.
Пускането на пазара е част от продължаващите доставки на A.H. Worth за Tesco и по-широкия фокус върху производството на кръстоцветни зеленчуци, отглеждани в Обединеното кралство.