Президентът на Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите в Пловдив проф. Димитър Димитров е починал след кратко боледуване, съобщават от вуза. 8 декември е обявен за ден на траур в учебното заведение.

"С дълбока скръб и страдание съобщаваме, че след кратко боледуване ни напусна за своя вечен път душата и сърцето на Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите проф. Димитров. Отиде си една ярка личност, която блестеше с безброй таланти, неуморим дух, цветен език и силен смях. Житейските мъдрости, до които беше достигнал през собствения си нелесен път от с. Тръстеник, Русенско, до Пловдив той искаше да разкаже на всички. И остави тази мъдрост за нас, за да помним, че животът трябва да се живее всеки ден, ден, в който си направил поне едно добро нещо за някого", се казва на страницата на висшето училище, което е правоприемник на Земеделския колеж.

"Ние, неговите колеги, студенти, приятели и близки знаем, че професорът ще остане във всеки от нас да живее със спомен за подарен безценен съвет. Знаем, че някъде там горе той ще продължи да разказва притчи за живота, ще събира небесните спътници на матинета и литературни четения. И там той няма да е сам, с него ще са всички духовни люде, които си отидоха без време, и които имаха честта да се нарекат негови приятели. Всички, които познаваха и обичаха проф. Димитров и желаят да отдадат своята последна почит към него, могат да го направят в аудитория 7 на ВУАРР (бул. „Дунав“ 78) на 8 декември 2020 година от 9 до 16 часа", допълват от ВУАРР.