Това означава постоянен контрол на калории, брой на хранения, разходки и т.н.
Грижата за домашни любимци с диабет е огромен ангажимент. Тежко е за собственика, защото изисква редовни прегледи и консултации при ветеринарния лекар.
След поставянето на диагноза диабет вече всеки ден трябва да полагате специални грижи за вашия любимец. Отминали са дните, когато просто сте му оставяли храна, погалвали сте го по главата и сте излизали навън.
Ако котката ви страда от диабет вече всеки ден ще ви трябват медикаменти, подходяща храна, трябва да следите диетата й и да наблюдавате поведението й. Ще е необходимо да й отделяте повече време. Освен това трябва да осигурявате човек при нея, ако ви се наложи да отсъствате за по-продължителен период.
Постоянните ви грижи ще се отразят положително, защото котката ви ще продължи да живее в добро здраве и да ви радва със своята компания повече години. В случая много важен е изборът на ветеринарен лекар който да има опит в лекуването на диабет. Когато контактувате с него, не трябва да се притеснявате, а да питате за всичко. Защото е възможно диабетът да се задълбочи както и да стане причина за появата на други заболявания.
Препоръките на ветеринарите са: всеки собственик на любимец с диабет да се "образова", като чете специализирана литература. Защото само когато има представа за същността на заболяването диабет, ще бъде в състояние да се грижи по-добре за питомника си. И, разбира се, по-ефективно да комуникира с ветеринарния лекар в процеса на вземане на правилни решения.

Коментари