Със заповеди на министъра на земеделието и храните Иван Христанов са освободени директорите на три от шестте държавни горски предприятия. Промените са част от управленските мерки за повишаване на ефективността и устойчивото управление на горските ресурси.
За директор на „Северозападно държавно предприятие"-Враца е назначен Цветко Цветков. Той вече беше негов шеф между 2014 и 2021 г. Ръководството на „Северноцентрално държавно предприятие"–Габрово поема Иван Степанов на мястото на Иван Недков, а „Североизточно държавно предприятие"–Шумен ще бъде управлявано от Цветелин Миланов, който преди време беше начело на Североцентралното горско предприятие.
Със заповеди на министъра на земеделието и храните са извършени и промени в състава на управителните съвети на държавните предприятия по Закона за горите.
Коментари